Impregnat do kamienia przeznaczonym do stosowania zarówno w obszarze wewnętrznym jak i zewnętrznym.
Właściwości
Impregnat do kamienia przeznaczonym do stosowania zarówno w obszarze wewnętrznym jak i zewnętrznym. Impranet wnika głęboko w pory i po utwardzeniu chroni powierzchnię przed wnikaniem wody i oleju. W ten sposób Impranet przeciwdziała szkodom wywołanym niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i mrozem nawet na powierzchniach, które stale pozostają wilgotne. Impranet zabezpiecza powierzchnię przed porostem mchów i glonów. Jest wolny od rozpuszczalników organicznych i posiada neutralny zapach. Dzięki tej innowacyjnej formule optymalnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach.
Skład
100 g zawiera: 1,5 g chlorek didecylodimetyloamonu
Pozostałe składniki: środek impregnujący, emulgatory
pH (koncentratu): ok. 4,5
Obszar zastosowania
Do impregnowania nowo położonych lub starych, umytych gruntownie, wolnych od wosku i tłuszczu, suchych podłóg z kamienia naturalnego i sztucznego oraz podłóg ceramicznych o porowatej lub chłonnej powierzchni takich jak: granit, porfir, gnejs, marmur, piaskowiec, aglomerat kamienia, beton poddany obróbce, klinkier, cegła gliniana, beton i jastrych betonowy. Nie nadaje się do kamionki z mikroporami.
Sposób użycia
Przed użyciem mocno wstrząsnąć !
Przed użyciem przeprowadzić w niewidocznym miejscu test na ewentualną zmianę koloru lub pogłębienie odcienia zabarwienia.
Impregnacja kamienia Impranet należy nanieść spryskiwaczem lub mopem płaskim na wyczyszczoną, wolną od tłuszczów i możliwie suchą powierzchnię w zależności od jej chłonności aż do nasycenia. Nasycenie zostało zakończone, jeżeli Impranet nie wnika w strukturę lecz pozostaje na powierzchni. Nadmiar produktu tworzy mleczną, kleistą warstwę, którą należy usunąć w procesie maszynowego mycia na mokro (Copex, 1 L na 10 L wody, czerwony pad) koniecznie przed upływem 1 h. Temperatura powierzchni poddanej obróbce nie powinna być niższa od 5 ̊ C i nie powinna przekraczać 25 ̊ C. Powierzchnia nadaje się do chodzenia po wyschnięciu. Właściwości odpierania wody i oleju są ukształtowane w pełni dopiero po upływie ok. 5 dni.